Vakaru šalyse jis vadinamas angliškai – airsoft. Kiekvienam, bent kiek ragavusiam kario duonos, šis žaidimas daug artimesnis nei dažasvydis, nes žaidžiama realiu ginklu kopijomis, o ne „raguotais“ vamzdžiais su balionais ir kosmonautu kaukemis. Keiciami ne dažu kamuoliuku rezervuarai, o detuves. Šiame straipsnyje ir noreciau pristatyti jums ši žaidima. Žaidimo ištakos sietinos su aštuntojo dešimtmecio Japonija. Po Antrojo pasaulinio karo, uždraudus gaminti kovinius ginklus, Japonija rado originalia išeiti kariuomenes mokymui – imta gaminti realiu ginklu kopijas, šaudancias mažais plastikiniais rutuliukais. Iš pradžiu jie šaudydavo tik pavieniais šuviais, todel tekdavo po kiekvieno šuvio ginklus pertaisyti, veliau atsirado suspausta ora (arba dujas) naudojantys ginklai – jie jau galejo šaudyti ir serijomis. Veliausiai atsirado elektriniai ginklai, šiuo metu populiariausi ir labiausiai paplite. straikbolas išpopuliarejo daugybeje šaliu, buvo kuriami žaideju klubai, nacionalines asociacijos. 1997 metais žaidimas atkeliavo i Rusija. Žodi strikeball sugalvojo toks Grigorijus Cukovas, todel buvusiose sovietu respublikose prigijo butent šis pavadinimas. Kuopele entuziastu išpopuliarino žaidima ir NVS šalyse. Dabar ten jis konkuruoja su dažasvydžiu. Žaidimas jau „prigyjo“ ir Lietuvoje.

Taisykles

Straikbolas yra komandinis žaidimas. Ji žaidžiant naudojamos tikru ginklus kopijos, taciau šaudancios 6 mm plastikiniais šratukais (BB). Šratuko mase gali buti ivairi, nuo 0,12 iki 0,43 g. Pataikius nors vienu šratuku i priešininka, jis laikomas negyvu. Žaidimas grindžiamas SAŽININGUMU. Jokie gincai neleidžiami. Isiliepsnojus gincui, visi jame dalyvave asmenys pašalinami iš žaidimo. Leidžiama žaisti tik psichiškai sveikiems asmenims. Žaisti gali tiek vyrai, tiek moterys. Žaidimo tikslas – kolektyvinis poilsis, neigiamu emociju ir agresyvumo atsikratymas. Žaidime gali dalyvauti neribotas kiekis žmoniu ar komandu. Žaidžiama pagal iš anksto sutarta scenariju numatytoje vietoveje. Laimi ta komanda, kuri arba ivykde užduoti, arba prarado mažiau savo „kariu“. Žaidimo eiga, scenarijus, vietove – žaideju susitarimo reikalas, niekas nera ribojama, išskyrus veiksmus, prieštaraujancius saugumo taisyklems. DRAUDŽIAMA dalyvauti žaidime be apsauginiu akiniu ar kaukes. Taip pat draudžiama nusiimti apsaugos priemones žaidimo metu. Draudžiama šaudyti i nedalyvaujancius žaidime asmenis, gyvunus. Draudžiama „aiškintis santykius“ tarp žaideju žaidimo metu. Draudžiama dalyvauti žaidime girtiems ar apsvaigusiems nuo narkotiniu medžiagu. „Užmuštu“ laikomas žaidejas, i kurio kuna ar ekipuotes elementus pataike nors vienas kamuoliukas. Draugiška ugnis iskaitoma kaip ir priešininko. Pataikymas i ginkla nesiskaito. Rikošetas nesiskaito. „Užmuštasis“ iškrinta iš žaidimo numatytam terminui arba iki žaidimo pabaigos. Jis nebegali perduoti savo ginklo kitam asmeniui, dalintis amunicija, kalbetis su dalyviais, teikti informacija apie priešininkus ar žaidimo eiga. Žaidime leidžiama naudoti tik pramoniniu budu pagamintas petardas ir užtaisus. Draudžiama naudoti savadarbius užtaisus. Leidžiama naudoti bet kokia kariška ekipuote. Pageidaujama, kad komandos apranga atitiktu ta pati stiliu. Kiekvienas žaidejas gali buti paimtas i nelaisve. Nelaisveje jis turi atsakyti i jam užduotus klausimus. Jei žaidejas „sušaudomas“, jam draudžiama, grižus pas savus, paviešinti bet kokia informacija apie priešininka. 

Kas yra straikbolas?

Tai žaidimas, suteikiantis galimybe pailseti gamtoje, išbandyti vikruma, pajusti šioki toki kovos azarta. Tai labai demokratiškas žaidimas – jame gali dalyvauti abieju lyciu atstovai. Su tevu leidimu gali dalyvauti ir nepilnameciai. Žaisdami straikbola, Jus atrasite savyje tokiu savybiu, kuriu manete neturi. Jums teks priimti staigius sprendimus, imtis atsakomybes, remtis i draugo peti. Tai puikus budas pailseti gamtoje, pasportuoti, praleisti laika su draugais (vienam ši žaidima žaisti neimanoma), gauti doze adrenalino ir turiningai praleisti laika. Kuo šis žaidimas skiriasi nuo dažasvydžio? Ginklu realumu. Kaip jau minejau, naudojamos realiu ginklu kopijos. Smagu, paemus i rankas AKMS kopija, prisiminti tarnybos metus. Be to – maža traumu tikimybe. Nuo šratasvydžio nelieka tokiu melyniu, kaip nuo dažu sviedinuko. Todel nereikia tiek daug apsaugu. Pakanka vien apsauginiu akiniu. Yra ir kitu privalumu. Neribojamas žaidimo plotas. Galima žaisti net ir gyvenamosiose patalpose, nes BB kamuoliukus lengviau sušluoti, nei išvalyti dažus. Daug pigesne šuvio savikaina. Plati naudojamu aksesuaru palete – pradedant radijo stotimis ir baigiant kolimatoriniais taikikliais. Naudojant autentišku ginklu kopijas ir apranga, imanoma pajusti tikru mušiu dvasia.